Kurallar ve Politikalar

Telif Hakları Politikası

Genel Bilgiler

CepteKitaplık ("Platform"), Türkiye Cumhuriyeti yasaları ve uluslararası telif haklarına saygılı olarak hizmet vermektedir. Bu politika, Platform'un telif haklarına ilişkin tutumunu ve uygulamalarını açıklamaktadır.

Telif Hakkı İhlali Bildirimleri

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan biçimde paylaşıldığını ve telif haklarının çiğnendiğini düşünen kişiler veya kuruluşlar, help@ceptekitaplik.com adresinden bize ulaşabilirler. Ayrıca uygulama üzerinden kitap üzerinden bildir butonundan telifli kitap olarak bildirebilirler.

Uyarı Kaldır İlkesi

Platform, 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu Ek Madde 4 Uyar Kaldır prensibini benimsemiştir. Bu çerçevede, telif hakkı ihlali bildirimi yapıldıktan sonra yedi (7) gün içinde ilgili içerikler kaldırılacaktır.

Yer Sağlayıcı Sorumluluğu

Platform, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olarak hareket etmektedir. MADDE 5 – (1) Yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. MADDE 5 – (2) Yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.

Reklam ve Gelir Politikası

Platformda bulunan sponsor reklamlar ve uygulama içi premium haricinde herhangi bir materyalden gelir elde etmez ve telif kaynaklarının satışını yapmaz.

İletişim Bilgileri

Telif haklarına ilişkin bildirimler için: help@ceptekitaplik.com